22x10.5 giovanna bogota gloss silver w/ machined face 5x112 38mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x10.5$650.00
5x112 | 38mm9 Available
Bore66.56
Load5000 lbs
Min qty: 2
$2,600
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Giovanna Family
Giovanna Wheels have set the standard for custom wheels since their inception. Classy styles, uncompromising quality, and a level of standards never seen in the custom wheel industry before set this wheel line far apart from anything else on the market. Giovanna wheels has been the symbol of status since day one, and Element Wheels is proud to offer this fine wheel line to our customers. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 22x10.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x112 |
| Offset | 38mm |
| Center Bore | 66.56mm |
| Load Rating | 5000 lbs |
| Finish | Gloss Silver w/ Machined Face |
| Part Number | GI-2215M38GOBOGMS |
| SKU | gio-gi-2215m38gobogms |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
