22x10.5 weld performance solana s110 gloss black milled (rotary formed) 6x5.5/139.7 32mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x10.5Original price: $705.00Sale price: $669.75
6x139.7/5.5 | 32mm26 Available
Bore106.10
Load2200 lbs
$2,679
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Weld wheels is a manufacturer of advanced, street & strip, drag racing, oval racing and heavy duty truck high-performance, professional forged wheels. The company engineers and produces performance automotive wheels for professional racing, off-road and aftermarket vehicles. Weld wheels is one of the MW Company Brand portfolio.
Technical Specifications
| Size | 22x10.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 32mm |
| Center Bore | 106.1mm |
| Load Rating | 2200 lbs |
| Finish | Gloss Black Milled |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | S11020584P32 |
| SKU | weld-s11020584p32 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
