22x10 arena a114 battle satin black (6-lug) 6x135 -18mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x10$525.00
6x135 | -18mm2 Available
Bore87.10
Load2500 lbs
$1,050
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Arena Wheels are specializing in designing and manufacturing off-road wheels for trucks, SUVs, and other off-road vehicles. They are known for their rugged, durable, and stylish wheels that are engineered for performance and built to withstand challenging off-road conditions. Arena Wheels offer a range of wheel styles and sizes to fit various vehicles and bolt patterns.
Technical Specifications
| Size | 22x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Offset | -18mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Satin Black |
| Part Number | A114220089N01801 |
| SKU | asr-a114220089n01801 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
