22x10 artem off-road a206 novus gloss black milled (flow formed) 8x180 -19mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x10Original price: $470.00Sale price: $446.50
8x180 | -19mm40 Available
Bore125.20
Load3640 lbs
$1,786
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Artem Off-Road Wheels offer both the standard cast wheels and flow formed wheels. Artem Off-Road Wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your car or truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there.
Technical Specifications
| Size | 22x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x180 |
| Offset | -19mm |
| Center Bore | 125.2mm |
| Load Rating | 3640 lbs |
| Finish | Gloss Black Milled |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | A206-22108180-19BMW |
| SKU | atm-a206-22108180-19bmw |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
