22x12 4play off-road 4p80 brushed black (* may require trimming) 8x180 -44mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x12Original price: $600.00Sale price: $570.00
8x180 | -44mm152 Available
Bore124.10
Load3900 lbs
$2,280
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
4Play Off-Road Wheels custom wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your car or truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 22x12 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x180 |
| Offset | -44mm |
| Center Bore | 124.1mm |
| Load Rating | 3900 lbs |
| Finish | Brushed Black |
| Wheel Color | Black, Brushed, Dark Tinted |
| Part Number | 4P80R-22120-8180-44BBT |
| SKU | 4pl-4p80r-22120-8180-44bbt |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
