22x12 arena a114 battle smoked bronze tint clear (6-lug) (* may require trimming) 6x5.5/139.7 -44mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x12$566.00
6x139.7/5.5 | -44mm1 Available
Bore106.10
Load2500 lbs
$566
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Arena Wheels are specializing in designing and manufacturing off-road wheels for trucks, SUVs, and other off-road vehicles. They are known for their rugged, durable, and stylish wheels that are engineered for performance and built to withstand challenging off-road conditions. Arena Wheels offer a range of wheel styles and sizes to fit various vehicles and bolt patterns.
Technical Specifications
| Size | 22x12 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | -44mm |
| Center Bore | 106.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Smoked Bronze Tint Clear |
| Part Number | A114222084N04418 |
| SKU | asr-a114222084n04418 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
