22x12 artem off-road a206 novus gloss black (flow formed) (* may require trimming) 5x5/127 -44mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x12Original price: $470.00Sale price: $446.50
5x127/5 | -44mmOut of Stock
Bore78.30
Load2500 lbs
$447
Engineered for Excellence
Artem Off-Road Wheels offer both the standard cast wheels and flow formed wheels. Artem Off-Road Wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your car or truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there.
Technical Specifications
| Size | 22x12 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | -44mm |
| Center Bore | 78.3mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | A206-22125127-44GB |
| SKU | atm-a206-22125127-44gb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
