22x12 force off-road f02 black w/ red milled (* may require trimming) 5x5.5/139.7 5x150 -44mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x12$455.00
5x139.7/5.5, 5x150 | -44mmOut of Stock
Bore110.30
Load2500 lbs
$455



Force Off-Road Wheels
Force Off-Road Wheels custom wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your car or truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 22x12 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x139.7/5.5, 5x150 |
| Offset | -44mm |
| Center Bore | 110.3mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Black w/ Red Milled |
| Part Number | FO222125139.7/150-44R/M |
| SKU | for-fo222125139.7/150-44r/m |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
