22x12 hardcore off-road hc104 chrome (* may require trimming) 5x5/127 5x5.5/139.7 -44mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x12Original price: $589.00Sale price: $553.00
5x127/5, 5x139.7/5.5 | -44mmOut of Stock
Bore78.30
Load2500 lbs
$553



Hardcore Off-Road
Hardcore Off-Road Wheels manufactures high quality design driven styles at an affordable cost in sizes 20x10 20x12 22x12 22x14 24x12 24x14 26x12 26x14. Hardcore is a leading provider of classy, luxurious off-road wheels that can give you all the performance you need.
Technical Specifications
| Size | 22x12 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5, 5x139.7/5.5 |
| Offset | -44mm |
| Center Bore | 78.3mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Chrome |
| Part Number | HC104221251271397CHR-44 |
| SKU | hcor-HC104221251271397CHR-44 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
