22x12 rotiform btl gloss silver machined r192 5x130 55mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x12$533.60
5x130 | 55mmOut of Stock
Bore71.50
Load2200 lbs
$534
Engineered for Excellence
Rotiform Wheels build the finest cast and custom forged wheels for your car. Aggressive fitments, style, strength, and quality are to focus of Rotiform Wheels for your ultimate driving machine. Element Wheels has the lowest price and largest selection on Rotiform Wheels, Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 22x12 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x130 |
| Offset | 55mm |
| Center Bore | 71.5mm |
| Load Rating | 2200 lbs |
| Finish | Gloss Silver Machined |
| Part Number | R192222063+55 |
| SKU | rot-r192222063+55 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
