22x8.25 cali off-road summit dually front 9110d polished w/ milled spokes 8x6.5/165 115mm 121.3 c.b.

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x8.25Original price: $900.00Sale price: $837.00
8x165/6.5 | 115mm58 Available
Bore121.30
Load3000 lbs
$3,348
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Cali Offroad Durability
Cali Off-Road Wheels custom wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 22x8.25 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x165/6.5 |
| Offset | 115mm |
| Center Bore | 121.3mm |
| Load Rating | 3000 lbs |
| Finish | Polished w/ Milled Spokes |
| Part Number | 9110D-22881PMF115 |
| SKU | cal-9110d-22881pmf115 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
