22x8.25 hostile h402 diablo dually front blade cut 8x6.5/165 123 mm 121.6 c.b.
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x8.25$667.00
8x165/6.5 | 123mm7 Available
Bore121.60
Load3500 lbs
$2,668
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Hostile Truck Wheels Specializes in extremely aggressive offroad custom wheels for trucks and SUV's. Hostile is setting the standard when it comes to the most extreme designs to set your truck apart from the crowd. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 22x8.25 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x165/6.5 |
| Offset | 123mm |
| Center Bore | 121.6mm |
| Load Rating | 3500 lbs |
| Finish | Blade Cut |
| Part Number | H402-22828165+123B |
| SKU | hos-h402-22828165+123b |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
