22x9.5 dolce luxury lusso gloss silver brushed w/ stainless lip 6x135 6x5.5/139.7 30mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x9.5$711.00
6x135, 6x139.7/5.5 | 30mmOut of Stock
Bore87.10
Load2500 lbs
$711



Dolce Luxury Wheels
Dolce Wheels is a luxury brand that manufactures wheels for every major automotive category, including racing and off-road and merges sophistication and innovation. Dolce Luxury wheels are designed to look good and support the tire of a luxurious car.
Technical Specifications
| Size | 22x9.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135, 6x139.7/5.5 |
| Offset | 30mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Gloss Silver Brushed w/ Stainless Lip |
| Part Number | LUSSO-229536GSBF |
| SKU | dol-LUSSO-229536GSBF |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
