22x9.5 oe concepts replica zl1 (truck) chrome c23 6x5.5/139.7 18mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x9.5$396.00
6x139.7/5.5 | 18mmOut of Stock
Bore78.10
Load2200 lbs
$396
Engineered for Excellence
OE Concept wheels are aftermarket wheels that are modeled after original equipment (OEM) wheels. They are available in a variety of sizes, designs, and finish options.
Technical Specifications
| Size | 22x9.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 18mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 2200 lbs |
| Finish | Chrome |
| Wheel Color | Chrome |
| Part Number | C23-2295655+18C |
| SKU | oec-c23-2295655+18c |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
