22x9 artis decatur silver w/ brushed face & chrome stainless steel lip 5x4.5/114.3 35mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x9$650.00
5x114.3/4.5 | 35mmOut of Stock
Bore74.10
Load5000 lbs
$650
Engineered for Excellence
ARTIS 1 PC. Cast Wheel Line is created for extreme classic all-American cars. The car owners are drawn toward outrageous, eye-appealing, exotic wheel designs, that are out on the edge, somewhere between modern art and an unconventional wheel conception.
Technical Specifications
| Size | 22x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 35mm |
| Center Bore | 74.1mm |
| Load Rating | 5000 lbs |
| Finish | Silver w/ Brushed Face & Chrome Stainless Steel Lip |
| Part Number | A202-2290-66-35SMS |
| SKU | art-a202-2290-66-35sms |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
