22x9 koko kuture urfa ff gloss black (flow formed) 5x120 30mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x9$700.00
5x120 | 30mmOut of Stock
Bore74.10
Load1800 lbs
$700
Engineered for Excellence
Koko Kuture was carefully created following the footsteps of its older brother Giovanna Wheels. Available in chrome, black, and black machined finishes, your sure to find the exact style that will match your vehicle. Koko Kuture wheels have a distinct look all their own, so take a look at the largest selection of these wheels here at Element Wheels.
Technical Specifications
| Size | 22x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120 |
| Offset | 30mm |
| Center Bore | 74.1mm |
| Load Rating | 1800 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | KK-2290B30KOURGBR |
| SKU | ko-kk-2290b30kourgbr |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
