(clearance - no returns) 22x9 niche venice gloss black machined nc287 5x108/4.25 | 5x114.3/4.5 38mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x9Original price: $632.00Sale price: $540.80
5x108/4.25, 5x114.3/4.5 | 38mmOut of Stock
Bore72.56
Load2100 lbs
$541
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 22x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x108/4.25, 5x114.3/4.5 |
| Offset | 38mm |
| Center Bore | 72.56mm |
| Load Rating | 2100 lbs |
| Finish | Gloss Black Machined |
| Wheel Color | Machined Accents |
| Wheel Material | Flow Formed |
| Part Number | NC287BD22900138 |
| SKU | nic-nc287bd22900138 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
