22x9 performance replicas pr182 chrome 6x5.5/139.7 24mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
$592
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
OE Creations wheels is part of Wheelpro family and offers a broad range of collections. OE Creations is committed to producing the highest quality of replica aftermarket rims. These custom wheels combine the appeal of OEM styles with refined craftsmanship and striking finishes, offering a stylish enhancement over your stock rims. Each OE Creation wheel is engineered with precision to match the size, bolt pattern, and offsets of your vehicle to ensure proper fitment, providing the same or greater levels of ride quality as the factory rims they replaced.
Technical Specifications
| Size | 22x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 24mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 2400 lbs |
| Finish | Chrome |
| Part Number | 182C-2295824 |
| SKU | pr-182c-2295824 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
