(special pricing) 22x9 tis motorsports 507b gloss black 5x112 5x4.5/114.3 40mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x9Original price: $530.00Sale price: $450.00
5x112, 5x114.3/4.5 | 40mm2 Available
Bore73.10
Load2200 lbs
$900
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
TIS Motorsports Wheel is a new premium wheels lineup for passenger vehicles and SUVs. These luxury wheels are new for 2025 and feature a multi-piece customizable center cap. Some models like the 507 also feature a floating center cap, and the 506 comes in 5 or 6 spoke configurations.
Technical Specifications
| Size | 22x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x112, 5x114.3/4.5 |
| Offset | 40mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 2200 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | 507B-2295940 |
| SKU | tis-507b-2295940 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
