24x10 artem off-road a209 trident chrome (flow formed) 6x135 0mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x10Original price: $660.00Sale price: $627.00
6x135 | 0mm98 Available
Bore87.10
Load2500 lbs
$2,508
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Artem Off-Road Wheels offer both the standard cast wheels and flow formed wheels. Artem Off-Road Wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your car or truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there.
Technical Specifications
| Size | 24x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Chrome |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | A209-24106135+0C |
| SKU | atm-a209-24106135+0c |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
