24x10 artem off-road a209 trident chrome (flow formed) 6x5.5/139.7 0mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x10Original price: $660.00Sale price: $627.00
6x139.7/5.5 | 0mm206 Available
Bore106.20
Load2500 lbs
$2,508
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Artem Off-Road Wheels offer both the standard cast wheels and flow formed wheels. Artem Off-Road Wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your car or truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there.
Technical Specifications
| Size | 24x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 106.2mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Chrome |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | A209-241061397+0C |
| SKU | atm-a209-241061397+0c |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
