24x10 dazz d101 seville gloss silver brushed w/ chrome stainless steel lip 6x135 6x5.5/139.7 22mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x10$925.00
6x135, 6x139.7/5.5 | 22mm176 Available
Bore87.12
Load2000 lbs
$3,700
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Dazz Wheels
Dazz wheels as stylish aftermarket wheels for trucks and cars, with current styles featuring brushed centers, chrome lips, and floating center caps. Dazz wheels appear to be a newer line from an established company, reintroduced to the market with modern designs and larger sizes.
Technical Specifications
| Size | 24x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135, 6x139.7/5.5 |
| Offset | 22mm |
| Center Bore | 87.12mm |
| Load Rating | 2000 lbs |
| Finish | Gloss Silver Brushed w/ Chrome Stainless Steel Lip |
| Part Number | D101240097P2222 |
| SKU | asr-d101240097p2222 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
