24x10 diablo morpheus chrome w/ black accent 6x5.5/139.7 12mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x10$739.00
6x139.7/5.5 | 12mm2 Available
Bore78.10
Load2100 lbs
$1,478



Diablo Wheels
Diablo wheels for cars, trucks, and SUV's have set the standard for luxury, customization, and bold designs. Their patented designs and various insert combinations ensures that their wheels are truly unique and maintains their spot as industry pioneers. The rest can try to imitate, but they will always fail to replicate the uniqueness of Diablo custom wheels. Choose from sizes ranging from 20 inch to 30 inch wheels available in black or chrome.
Technical Specifications
| Size | 24x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 12mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 2100 lbs |
| Finish | Chrome w/ Black Accent |
| Part Number | MOR-24161391278 |
| SKU | dia-mor-24161391278 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
