24x10 dolce luxury roma chrome 5x115 5x120 20mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x10$771.00
5x115, 5x120 | 20mmOut of Stock
Bore74.10
Load2500 lbs
$771



Dolce Luxury Wheels
Dolce Wheels is a luxury brand that manufactures wheels for every major automotive category, including racing and off-road and merges sophistication and innovation. Dolce Luxury wheels are designed to look good and support the tire of a luxurious car.
Technical Specifications
| Size | 24x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x115, 5x120 |
| Offset | 20mm |
| Center Bore | 74.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Chrome |
| Part Number | ROMA-241018C |
| SKU | dol-ROMA-241018C |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
