24x10 dolce luxury trento chrome 5x112 5x4.5/114.3 40mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x10$771.00
5x112, 5x114.3/4.5 | 40mm16 Available
Bore73.10
Load2500 lbs
$3,084
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Dolce Luxury Wheels
Dolce Wheels is a luxury brand that manufactures wheels for every major automotive category, including racing and off-road and merges sophistication and innovation. Dolce Luxury wheels are designed to look good and support the tire of a luxurious car.
Technical Specifications
| Size | 24x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x112, 5x114.3/4.5 |
| Offset | 40mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Chrome |
| Part Number | TRENTO-241012C |
| SKU | dol-trento-241012c |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
