24x10 ferrada ft4 machine silver 6x135 20mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x10$720.00
6x135 | 20mm23 Available
Bore87.10
Load2205 lbs
$2,880
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Ferrada Wheels
Ferrada wheels started with one goal in mind. Build the highest quality wheel to achieve the balance between form and function. They are committed to the expression of automotive design through their unique and beautiful deep concave wheels. Perfectly built for European, Domestic, and Japanese vehicles, they are renowned for their quality and spirit. Ferrada wheels offer staggered wheels that sport the deepest concave wheels and an unprecedented lifetime structural warranty. They're times styles like the FR1, FR2, FR3, FR4 & more are sure to set your ride apart, and their next level Forge-8 series of wheels truly combine form and function with their lite weight construction.
Technical Specifications
| Size | 24x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Offset | 20mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 2205 lbs |
| Finish | Machine Silver |
| Part Number | FT424106135MS20 |
| SKU | fer-ft424106135ms20 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
