24x10 gianelle monte carlo gloss silver w/ machined face 5x120 20mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x10$815.00
5x120 | 20mmOut of Stock
Bore72.56
Load2200 lbs
$815



Giovanna Family Story
Gianelle Wheels offer the highest quality of wheels, at an unbelievable price. Find the largest selection of Gianelle Wheels at the absolute best price with free shipping here at Element Wheels. Their true Italian styling offers an elegance rarely found in other aftermarket wheels. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 24x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120 |
| Offset | 20mm |
| Center Bore | 72.56mm |
| Load Rating | 2200 lbs |
| Finish | Gloss Silver w/ Machined Face |
| Part Number | GA-2410B20GAMOCMS |
| SKU | gia-ga-2410b20gamocms |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
