24x10 giovanna masiss gloss black machined 6x5.5/139.7 30mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x10$815.00
6x139.7/5.5 | 30mm8 Available
Bore78.10
Load2200 lbs
Min qty: 4
$3,260
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Giovanna Family
Giovanna Wheels have set the standard for custom wheels since their inception. Classy styles, uncompromising quality, and a level of standards never seen in the custom wheel industry before set this wheel line far apart from anything else on the market. Giovanna wheels has been the symbol of status since day one, and Element Wheels is proud to offer this fine wheel line to our customers. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 24x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 30mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 2200 lbs |
| Finish | Gloss Black Machined |
| Part Number | GI-2410S30GOMASMB |
| SKU | gio-gi-2410s30gomasmb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
