24x10 niche genoa silver machined nc288 6x139.7/5.5 0mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x10$853.00
6x139.7/5.5 | 0mm63 Available
Bore106.10
Load2500 lbs
$3,412
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 24x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 106.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Silver Machined |
| Wheel Color | Silver/Hypersilver |
| Part Number | NC288SD24106800 |
| SKU | nic-nc288sd24106800 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
