24x10 select s106 apollo gloss black 6x135 6x5.5/139.7 25mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x10$734.00
6x135, 6x139.7/5.5 | 25mm24 Available
Bore87.12
Load2200 lbs
$2,936
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Select wheels are specifically designed to fit certain vehicle models or types, often to replace original equipment (OEM) wheels. The term "select wheels" implies that these wheels are not universal and are designed for specific vehicle models or types, ensuring a proper fit.
Technical Specifications
| Size | 24x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135, 6x139.7/5.5 |
| Offset | 25mm |
| Center Bore | 87.12mm |
| Load Rating | 2200 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Part Number | S106240097P2502 |
| SKU | asr-s106240097p2502 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
