(special pricing) 24x10 tis motorsports 506c chrome 6x5.5/139.7 24mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x10Original price: $798.00Sale price: $678.00
6x139.7/5.5 | 24mm11 Available
Bore106.20
Load2200 lbs
$2,712
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
TIS Motorsports Wheel is a new premium wheels lineup for passenger vehicles and SUVs. These luxury wheels are new for 2025 and feature a multi-piece customizable center cap. Some models like the 507 also feature a floating center cap, and the 506 comes in 5 or 6 spoke configurations.
Technical Specifications
| Size | 24x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 24mm |
| Center Bore | 106.2mm |
| Load Rating | 2200 lbs |
| Finish | Chrome |
| Part Number | 506C-2408324 |
| SKU | tis-506c-2408324 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
