24x10 vossen hf-9 silver brushed 5x112 5mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x10$1,149.00
5x112 | 5mm2 Available
Bore66.56
Load2650 lbs
$2,298
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Engineered for Excellence
Vossen Wheels delivers industry leading designs and specializes in high end forged and flow formed wheels. Vossen has established themselves through aggressive concave design profiles and precision engineering. Their wheels perfectly blend luxury aesthetics and performance providing a custom look for every vehicle.
Technical Specifications
| Size | 24x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x112 |
| Offset | 5mm |
| Center Bore | 66.56mm |
| Load Rating | 2650 lbs |
| Finish | Silver Brushed |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | HF9-4M65 |
| SKU | vos-hf9-4m65 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
