24x12 4play off-road 4p06 brushed black (* may require trimming) 6x135 6x5.5/139.7 -44mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x12Original price: $670.00Sale price: $636.50
6x135, 6x139.7/5.5 | -44mmOut of Stock
Bore106.00
Load2900 lbs
$637
Engineered for Excellence
4Play Off-Road Wheels custom wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your car or truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 24x12 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135, 6x139.7/5.5 |
| Offset | -44mm |
| Center Bore | 106mm |
| Load Rating | 2900 lbs |
| Finish | Brushed Black |
| Part Number | 4P06-24120-6D55-44BBT |
| SKU | 4pl-4p06-24120-6d55-44bbt |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
