24x12 axe offroad echo gloss black 8x165/6.5 -44mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x12$599.00
8x165/6.5 | -44mmAvailable
Bore125.20
Load3500 lbs
$2,396
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 24x12 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x165/6.5 |
| Offset | -44mm |
| Center Bore | 125.2mm |
| Load Rating | 3500 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | 24128165-44ECHGB |
| SKU | axe-24128165-44echgb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
