24x14 hostile forged hf07 tomahawk full polished (forged) (* may require trimming) 6x5.5/139.7 -76mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x14Original price: $1,239.46Sale price: $1,152.70
6x139.7/5.5 | -76mmOut of Stock
Bore106.10
Load2600 lbs
$1,153
Engineered for Excellence
Hostile Forged Truck Wheels Specializes in extremely aggressive offroad custom wheels for trucks and SUV's. Hostile is setting the standard when it comes to the most extreme designs to set your truck apart from the crowd. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 24x14 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | -76mm |
| Center Bore | 106.1mm |
| Load Rating | 2600 lbs |
| Finish | Full Polished |
| Construction | Forged 1-Piece |
| Part Number | HF07-2414655045PR |
| SKU | hos-hf07-2414655045pr |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
