24x9 dazz d104 merlot gloss silver brushed w/ chrome stainless steel lip 5x120.7/4.75 | 5x127/5 0mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x9$925.00
5x120.7/4.75, 5x127/5 | 0mm168 Available
Bore77.98
Load2000 lbs
$3,700
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Dazz Wheels
Dazz Wheels are designed as stylish aftermarket options for both trucks and cars, showcasing modern designs that include brushed centers, chrome lips, and floating center caps. The brand represents a refreshed lineup from an established manufacturer, reintroduced with updated styling and larger diameter fitments to match current market trends.
Technical Specifications
| Size | 24x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120.7/4.75, 5x127/5 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 77.98mm |
| Load Rating | 2000 lbs |
| Finish | Gloss Silver Brushed |
| Part Number | D104249008P0022 |
| SKU | asr-d104249008p0022 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
