24x9 dolce luxury mirelli gloss silver brushed 6x135 | 6x139.7/5.5 15mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
24x9$699.00
6x135, 6x139.7/5.5 | 15mm4 Available
Bore87.10
Load2500 lbs
$2,796
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Dolce Luxury Wheels
Dolce Wheels is a luxury focused wheel brand offering fitments across cars, SUVs, and performance applications, including racing and off road. Their designs combine modern styling with refined engineering, enhancing the appearance of premium vehicles while maintaining dependable strength and everyday usability.
Technical Specifications
| Size | 24x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135, 6x139.7/5.5 |
| Offset | 15mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Gloss Silver Brushed |
| Part Number | MIRELLI-249036GSBF15 |
| SKU | dol-mirelli-249036gsbf15 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
