26x10 artis spada silver w/ brushed face & chrome stainless steel lip 5x5/127 0mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
26x10$905.00
5x127/5 | 0mmOut of Stock
Bore78.10
Load5000 lbs
$905
Engineered for Excellence
ARTIS 1 PC. Cast Wheel Line is created for extreme classic all-American cars. The car owners are drawn toward outrageous, eye-appealing, exotic wheel designs, that are out on the edge, somewhere between modern art and an unconventional wheel conception.
Technical Specifications
| Size | 26x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 5000 lbs |
| Finish | Silver w/ Brushed Face & Chrome Stainless Steel Lip |
| Part Number | A204-2610-73-00SMS |
| SKU | art-a204-2610-73-00sms |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
