17x9 arena a128 enduro gloss black 5x127/5 -12mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x9$379.00
5x127/5 | -12mm55 Available
Bore71.50
Load2500 lbs
$1,516
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 17x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | -12mm |
| Center Bore | 71.5mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | A128179075N01202 |
| SKU | asr-a128179075n01202 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
